Patikimo židinių meistro pasirinkimas – vienas svarbiausių dalykų, į kuriuos turėtų atkreipti dėmesį žmogus, planuojantis savo gyvenamojoje patalpoje įsirengti židinį. Patirtis, kvalifikacija, rekomendacijos ir viešumas yra pagrindinės savybės tikrą meistrą profesionalą išskiriančios iš abejotinos reputacijos specialistų visumos.

Reikalaukite rašytinės garantijos

Šiuo metu šalyje yra daug įmonių, kurios prekiauja krosnelėmis bei židiniais, tačiau įrengimo paslaugai atlikti siūlo įvairiausius pavienius meistrus dalindamos jų vizitines korteles. Kuomet įrenginys sugenda dėl montuotojo kaltės pardavėjas prekės garantinių įsipareigojimų vykdyti nebeprivalo, o iš rekomenduoto meistro garantijų išsireikalauti nėra kaip.

„Šiandieninėmis rinkos sąlygomis tik labai nedaug įmonių turi kvalifikuotus ir patyrusius meistrus bei sugeba prisiimti atsakomybę už prekę ir atliktus darbus, todėl apie židinio įrengimą galvojantiems žmonėms siūlyčiau nepraleisti šios informacijos pro ausis ir įsiklausyti“, - rinkos subtilybes atskleidžia Flamintos vyriausiasis židinių meistras Darius Altaravičius.

Profesionalas neslėps kontaktų

Verta atkreipti dėmesį, jog židinių meistro darbas yra tiesiogiai susijęs su aukštomis temperatūromis ir ugnimi, tai reiškia, kad ir su jūsų sveikata bei jūsų turto saugumu. Tad ar iš tiesų šiuos svarbius dalykus norite patikėti į kiekvieno nežinomo meistro rankas? Pažymėtina, kad individualiai dirbančių savamokslių meistrų tobulėjimas neprilygsta tam, kurį turi įmonėse savo kvalifikaciją keliantys specialistai. Flamintos profesionalai tobulinasi židinių gamintojų rengiamuose seminaruose, židinius montuoja nuolat, ko negama pasakyti apie privačius židinių meistrus.

Viešumas – dar viena iškalbinga savybė. D. Altaravičiaus teigimu, jei židinių meistras yra patikimas ir neturi problemų su klientais, jam visiškai nebūtina slėpti savo adresą, pavardę ar kitus kontaktus. Abejotino patikimumo meistrai dažnu atveju nurodo tik telefono numerį ir savo vardą (kartais taip pat išgalvotą).

Įvertinkite darbus

Atliktų darbų galerija – dar vienas svarbus meistro pasirinkimo kriterijų. Prieš sukirsdami rankomis su specialistu, atidžiai peržiūrėkite jo atliktų ankstesnių darbų galeriją, ar tos galerijos nuotraukos nėra „pasiskolintos“ iš kitų įmonių galerijų, pasidomėkite rekomendacijomis. Jeigu įmonė ar meistras dirba kokybiškai ir atsakingai, jis greičiausiai nebijos kritikos ir komentarų.

Pavieniams nekvalifikuotiems meistrams susikurti ilgalaikį teigiamą įvaizdį gerokai sunkiau. Dažnai jie neturi daug savo darbų pavyzdžių, kuriuos galėtų parodyti klientui, todėl po nekokybiškai atlikto darbo rizikuojate ne tik finansine savo gerove, tačiau ir tuo, kas svarbiausia – saugumu ir sveikata.