Kaminas UNI180PK

Prekės kodas:
KONEKT/UNI/36/FI/180/PK

Modulinis kaminas su vokiška 180 mm „WOLFSHOHER“ keramika viduje. Konekt UNI yra tinkamas kaminas židiniui, krosnelei, kieto kuro katilui ar dujiniam katilui, atsparus agresyvaus kondensato poveikiui. Kamino sistema universali, tinka įvairiems įrenginiams ir visoms kuro rūšims.

Jei reikalingas aukštesnis kaminas susisiekite su mumis.

PRISTATYSIME UŽ 1 € PER 2-4 DIENAS! *Iškyrus Neringą.

Nėra tiekime

Kaminai Konekt UNI180PK

Moduliniai kaminai Konekt - viena geriausių rinkoje universali trisluoksnė kamino sistema, kurioje naudojami vokiečių įmonės „WOLFSHOHER“ keraminiai įdėklai. Sistema skirta tiek tradiciniams, tiek moderniems skystojo ir kietojo kuro katilams (kūrenamiems stambia ir smulkia anglimi, mediena, granulėmis ir ekogranulėmis, dujomis, alyva) bei katilams kurių išmetamosios dujos kondensuojasi (kai išmetamųjų dujų temperatūra mažesnė nei 200 °C). Trisluoksnė konstrukcija su mineralinės vatos izoliacija garantuoja, kad kaminas atitiks griežčiausius reikalavimus, kurie nuolat keliami modernėjat šildymo įrangai.

Išorinis kamino sluoksnis pagamintas iš lengvo, tačiau tvirto gniuždymui atsparaus keramzitbetonio. Keraminiai įdėklai gaminami iš kaitrai atsparaus šamoto. Dėka ypač lygaus įdėklų vidinio paviršius kaminas formuoja gerą trauką, turį mažą suodžių sukibimą ir yra lengvai valomas. Kaminas atsparus drėgmės poveikiui, agresyvių medžiagų (rūgštims esančioms kondensate) sukeliamai korozijai, aukštai temperatūrai ir trumpalaikiam tiesioginės ugnies poveikiui - suodžių gaisrui.

Kaminai KONEKT: aukšta kokybė - saugūs namai

Kamino kokybė neatsiejama nuo saugumo reikalavimų, todėl visi KONEKT kaminai sertifikuoti kaip vientisa kamino sistema ir jiems suteikiama 30 metų garantija.

Ypatingas KONEKT kamino privalumas lyginant jį su įprastu mūriniu kaminu - mineralinė vata KONROC, kuri izoliuoja keraminį įdėklą bloko viduje. Vata atlieka keletą labai svarbių funkcijų:

  • Stabilizuoja (įtvirtina) keraminį įdėklą.
  • Apsaugo kaminą nuo staigių temperatūros pokyčių poveikio.
  • Sumažina išmetamųjų dujų kondensacijos efektą.
  • Užsidegus suodžiams, sudaro ugniai atsparų barjerą - apsaugo kamino išorę nuo ugnies.
  • Puikiai slopina iš katilo sklindančius garsus.

Mūriniuose kaminuose įprastai po suodžių uždegimo geriausiu atveju reikia keisti metalinį įdėklą, blogiausiu - keisti visą kaminą. Ko nepasakysi apie kaminus KONEKT - kur naudojama atspari aukštos kokybės keramika. Būtina nepamiršti, kad kaminas - tai namo širdis, todėl kaminai turi būti saugūs, atsparūs suodžių gaisrui ir veikti taip, kad keltų kuo mažiau rūpesčių Jums ir užtikrintų namo saugumą. Praktika rodo, kad Lietuvoje kaminams teikiama per mažai dėmesio ir priežiūros. Turi būti naudojamas kokybiškas kuras, o kaminai valomi bent du kartus per metus. KONEKT - saugūs kaminai saugiam namui.

Kaminai KONEKT: montavimas be rūpesčių. Į kiekvieną KONEKT kamino komplektą įeina visi būtini elementai, reikalingi greitam ir tiksliam kamino montavimui ir saugiam eksploatavimui. Jums lieka tik pajungti katilą, židinį ar krosnelę. KONEKT kaminus montuoti galima ne tik pastato viduje, bet ir išorėje, pavyzdžiui, prie pastato lauko sienos.

KONEKT kamino sistemos komplekto elementai:

Keramzitiniai blokeliai
1. Keramzitiniai blokeliai
Keramikinis įdėklas
2. Keramikinis įdėklas
Pajungimo trišakis
3. Pajungimo trišakis 90° (45° už papildomą mokestį)
Išvalymo trišakis
4. Išvalymo trišakis
Kondesato surinkėjas
5. Kondensato surinkėjas standartinis/aukštas
Kondensato surinkėjo alkūnė
6. Aukšto kondensato surinkėjo alkūnė
Mineralinė vata
7. Mineralinė vata
Pajungimo plokštė
8. Vatos plokštė trišakiui
Ventiliacinės grotelės
9. Ventiliacinės grotelės
Pravalos durelės
10. Pravalos durelės
Kamino baigiamoji detalė
11. Kamino baigiamoji detalė
Klijai
12. Klijai įdėklo klijavimui
Sandarinimo virvė
13. Sandarinimo virvė
Dengiamosios plokštės šablonas
14. Dengiamosios plokštės šablonas
Dengiamoji plokštė
15. Dengiamoji plokštė (už papildomą mokestį)
KONEKT KAMINAS

KAMINO MONTAVIMO INSTRUKCIJA

Prieš pradedant kamino įrengimą, reikia kiekvieną keramikinį kamino įdėklą patikrinti stuksenant, taip nustatomi vežant atsiradę pažeidimai (nematomi mikroįtrūkiai). Keramikos pažeidimus galima nustatyti pagal tuščią traškantį garsą, keramikinis įdėklas turi „skambėti“, pažeistos keramikos naudoti negalima.
  • Keramikiniai kaminai įrengiami kaip izoliuotos nuo kitų pastato dalių laikančiosios konstrukcijos.
  • Kiekvieną kaminą reikia tinkuoti.
  • Prie kamino galima jungti tik tinkamos techninės būklės sertifikuotus šilumos šaltinius.
  • Baigus kamino įrengimą, kamino techninį priėmimą turi atlikti profesionali kaminų priežiūros įmonė.
  • Baigus kamino įrengimą, virš šamotinės kamino išmetamosios angos reikia įrengti nerūdijančio plieno kamino antgalį.
  • Būtina besąlygiškai laikytis montavimo instrukcijoje nurodytų reikalavimų.
1. Kamino montavimą pradedame įrengdami anksčiau paruošto kamino cokolio hidroizoliaciją. Dažniausiai izoliuojame pamatų ruberoidu.
MONTAVIMO INSTRUKCIJA - RUBEROIDAS
MONTAVIMO INSTRUKCIJA - BETONO SKIEDINYS
2. Pirmą tuščiavidurį blokelį tiksliai padedame ant pamato ant mūro skiedinio sluoksnio. Dūmtakio angą visiškai užpildome mūro skiediniu išlaikydami horizontalumą ir vertikalumą. Toliau ant visiškai užlieto pirmo blokelio dedame antrą kamino blokelį ir jį užliejame iki apie 8 cm aukščio (aukštas kondensato rinktuvas) arba 15 cm (žemas kondensato rinktuvas) – taip suformuoto kamino cokolio aukštis turi būti apie 33 cm arba 44 cm. Laukiame, kol susiriš ir sutvirtės betono skiedinys. Sekantį kamino montavimo etapą galima pradėti tik susirišus betonui kamino cokolyje.

3. Tuščiavidurius blokelius jungiame cemento ir kalkių skiediniu. Siūlės storis turi būti 10-15 mm. Paskleistame skiedinyje statome kondensato rinktuvą, tiksliai išlaikant horizontalumą (prieš tai įsukus į sistemos komplektą įeinančią kondensato rinktuvo alkūnę). Po to kamino blokelyje iškertame kamino vėdinimo grotelių angą bei kondensato šalinimo angą.

MONTAVIMO INSTRUKCIJA - SIŪLĖS, KONDENSATO RINKTUVAS
MONTAVIMO INSTRUKCIJA - PRAVALA

4. Prieš kito blokelio montavimą, jame iškertame pravalos ir apžiūros durelių angą. Iškirsta anga visame perimetre turi būti 2 cm didesnė nei pravalos rėmo išoriniai matmenys. Į blokelį dedamas mineralinės vatos izoliacijos sluoksnis. Izoliaciją sudaro trys arba keturios 0,33 ilginio metro ilgio mineralinės vatos plokštės. Būtina laikytis toliau nurodytos montavimo sekos: pirmiausia montuojamas blokelis, po to mineralinės vatos apvalkalas, ir pabaigoje – keramikinis elementas. Elementai yra suderinti tarpusavyje. Keramikinius vamzdžius jungti galima tik naudojant rūgštims atsparų glaistą (išsami naudojimo instrukcija nurodyta ant pakuotės). Prieš tepant rūgštims atsparų glaistą nuo keramikinių vamzdžių reikia nuvalyti dulkes ir juos sudrėkinti drėgna kempine. Optimalus glaisto skiedinio sluoksnis - 3 mm. Glaisto perteklių reikia pašalinti drėgna kempine.

5. Prieš sumontuodami kitą korpuso blokelį, jame iškertame stačiakampio formos angą pajungimo trišakiui. Anga turi būti tokių matmenų, kad priekinė plokštė iš mineralinės vatos gaubtų trišakį ne mažiau kaip 5 cm iš visų pusių.

DĖMESIO! Degimo produktų šalinimo iš katilo vamzdžio montavimą reikia atlikti ne anksčiau kaip praėjus 5 dienoms nuo kamino įrengimo. Nesumontuota priekinė plokštė dažnai yra kamino trūkinėjimo priežastis.

MONTAVIMO INSTRUKCIJA - TRIŠAKIS
MONTAVIMO INSTRUKCIJA - TRIŠAKIO VIRVĖ
6. Vamzdis turi būti įmautas į trišakį ne giliau kaip 60 mm. Tarp trišakio ir degimo produktų šalinimo vamzdžio reikia taikyti šiluminio plėtimosi amortizavimą: karščiui atsparią keramikinio pluošto virvę. Kompensacinis tarpas visame kamino perimetre turi būti 5-10 mm. Virvė montuojama tik įrengiant šildymo katilą.
7. Elementus montuojame toliau nurodyta seka:
  • keramzitbetonio blokelis,
  • vata,
  • keraminis vamzdis.
MONTAVIMO INSTRUKCIJA - SEKA
MONTAVIMO INSTRUKCIJA - DEFLEKTORIUS
8. Montuojame kaminą dengiančią betoninę plokštę. Baigiant reikia neužmiršti, kad viršutinis keramikinis vamzdis būtinai turi būti išsikišęs virš plokštės ne mažiau kaip 6 cm. Deflektoriaus įlaida iš viršaus ne mažiau kaip 3 cm užleidžiama ant keramikinio vamzdžio išorinio paviršiaus. Apatinę deflektoriaus dalį padengiame aukštos temperatūros silikonu ir įspaudžiame į vamzdį. Deflektoriaus niekur negalima neišardomai tvirtinti prie betoninės plokštės.

Be to, visame perimetre kompensacinis šiluminio plėtimosi tarpas tarp keramikinio vamzdžio ir kaminą dengiančios betoninės plokštės ar skardos turi būti mažiau kaip 5 mm. Nesant šiluminės plėtros kompensacinio tarpo gali būti pažeistas keramikinis kamino įdėklas.

9. Kamino apdaila: Įrengtą kaminą aptinkuoti, išklijuoti plytelėmis arba apmūryti klinkerio plytomis. Pabaigoje montuojamos vėdinimo grotelės, o pravalos trišakyje pravalos durelės.
MONTAVIMO INSTRUKCIJA - VĖDINIMO GROTELĖS
Prieš pradedant naudoti, kaminą turi patikrinti kaminų specialistas, pasirašyti priėmimo protokolą, pagal kurį kaminas pripažįstamas tinkamu naudoti. Tai yra viena iš būtinų garantijos suteikimo sąlygų! Naudojant būtina atkreipti dėmesį, kad laikinai apšildant statybos vietą, perkaitinus krosnis, netinkamai pasirinkus kamino įdėklo be kaiščio tipą ar naudojant generatorinius dujų katilus medienai, kuriuose pirmajame šildymo etape nereguliuojamas išmetamųjų dujų nukreipimas į kaminą, dėl tiesioginio liepsnos poveikio keramikiniam kamino įdėklui gali atsirasti įtrūkių. Laikiną šildymo įtaisą reikia pastatyti kiek įmanoma toliau nuo kamino ir naudoti ilgą jungiamąjį vamzdį arba vamzdį su didesniu alkūnių skaičiumi, kad užkirsti kelią liepsnai patekti į kaminą. Naudoti atitinkamą katilo tipą, katilą naudoti optimalia galia. Naudoti tik geros techninės būklės sertifikuotus šilumos šaltinius, kurie atitinka keramikinio kamino įdėklo tipą. Griežtai laikytis katilo gamintojo pateiktų nurodymų dėl kamino skersmens, katilo galia ir rūšis turi atitikti kamino parametrus. Palaukus 5-10 dienas bei jungtims pasiekus numatytą atsparumą, kaminas yra paruoštas darbui!
MONTAVIMO INSTRUKCIJA - PERĖJIMAS PER LUBAS, STOGĄ
A. Perėjimų per betonines lubas vietose visame kamino perimetre paliekame 2-3 cm šiluminio plėtimosi kompensacinį tarpą. Jeigu lubos pagamintos iš degiųjų medžiagų, kompensacinis tarpas turi būti ne mažesnis kaip 5 cm. Angą užpildome ugniai atsparia mineraline vata.
B. Jeigu kamino išmetimo anga įrengiama aukščiau kaip 100 cm virš stogo dangos, kaminą reikia papildomai sustiprinti tuščiavidurio blokelio visuose kampuose esančiose angose sumontuojant armatūros strypus. Tai atliekama bent jau 100 cm žemiau stogo šlaito esančių blokelių kampų angose įkišus strypus ir juos užliejus nedidelio tankio cemento skiediniu.
MONTAVIMO INSTRUKCIJA - SUSTIPRINIMAS ARMATŪRA
C. Dažniausios kamino montavimo klaidos:
MONTAVIMO INSTRUKCIJA - KLAIDOS
Specifikacija
PaskirtisKatilams, židiniams, krosnims, pirtims
Kuro rūšysMalkos, briketai, medžio granulės, anglys, dujos, skystas kuras
Skersmuo180 mm
Blokelio matmenys (plotis x ilgis x aukštis)360x360x330 mm
Išmetamųjų dujų temperatūranuo 60 °C iki 600 °C
Atsparumas kondensato rūgštimsTaip
Atsparumas suodžių užsidegimuiTaip
Garantija30 metų
Parašykite savo atsiliepimą
Jūsų atsiliepimas apie:Kaminas UNI180PK
Įvertinimas
2010 UAB Flaminta. Visos teisės saugomos.